dom a bývanie

header abc interier
Aktuálne O nás Archív Anketa Predplatné Inzercia Kariéra Kontakt
TÉMY: Diego Baumit Baumit Baumit Bochemit PARTNERI:
perpes bdesign najomne
Izba, ktorá je detským rajom

Detská izba je akoby samostatným svetom. Na rozdiel od iných miestností by mala spĺňať celý rad rôznych funkcií - je spálňou, pracovňou ale aj miestom, kde sa deti hrajú a kde trávia väčšinu svojho voľného času. Jej zariadenie a vybavenie by malo zodpovedať nielen predstavám, ale aj veku dieťaťa.

Menšie deti vnímajú svoju izbu ako rozprávkové kráľovstvo. Jediné, čo v nej potrebujú, je dostatočne veľký priestor a množstvo hračiek, ktoré im budú robiť spoločnosť celé dni. Okrem obľúbených motívov izbu vhodne dotvoria aj pastelové farby, ktorými nemusia byť vymaľované len steny, jemné odtiene pristanú aj samotnému nábytku. Svojou hravou atmosférou tak naplnia nielen celú miestnosť, ale zároveň rozžiaria nevinné detské očká.

Keď sa menia nároky 
S pribúdajúcim vekom dieťaťa sa menia nároky na samotné vybavenie detskej izby. Predškoláci kladú oveľa väčší dôraz na jej celkový vzhľad či dizajn, o nič menej na jej funkčnosť. Nesnažte sa preto nanútiť im nábytok a doplnky, ktoré sa páčia vám. Namiesto toho dajte deťom priestor a do výberu zariadenia ich aktívne zapojte. 

Vhodný priestor
Staršie deti už potrebujú aj väčší úložný priestor, či priestor vhodný na štúdium. Ak však máte doma školáka, určite by ste ho vo výbere nábytku mali vhodne usmerniť. Nie všetok nábytok, ktorý je pekný, je aj funkčný a praktický, či dokonca ergonomicky vhodný. Priestor detskej izby sa navyše nedá nafúknuť a nie vždy je možné vybúrať priečky či pristaviť ďalšiu miestnosť. Aby sa do pôvodného priestoru vmestilo všetko, čo vaše dieťa odrazu potrebuje, určite sa radi necháte inšpirovať nápadmi, ktoré vám ukážu, ako efektívne usporiadať všetok nábytok tak, aby bolo spokojné nielen vaše dieťa, ale aj vy sami.  Viac informácií nájdete na www.kik-textilien.sk a www.asko-nabytok.sk

Reko z materiálov Asko-nábytok a KIK
Foto: Asko-nábytok a KIK

 


FOTOGALÉRIA K TOMUTO ČLÁNKU:

ZOBRAZIŤ VŠETKY ONLINE ČLÁNKY | OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ
RemmersBaumitBaumit
© 2021 | všetky práva vyhradené | dnes je 09. Marca 2021 | dom&bývanie.eu | code by Ivan Mišák | mapa stránok