dom a bývanie

header abc interier
Aktuálne O nás Archív Anketa Predplatné Inzercia Kariéra Kontakt
TÉMY: Baumit Baumit Baumit Bochemit PARTNERI:
perpes bdesign najomne
Pekná vyhliadka

V bratislavskej Dúbravke sa dokončuje projekt Pekná vyhliadka 2, ktorá prirodzeným spôsobom nadväzuje na projekt Pekná vyhliadka 1. S ňou tvorí jednotný urbanistický koncept ako aj architektonický výraz.
Oba domy budú vytvárať menšie centrálne námestie a dopĺňať tak chýbajúcu vybavenosť v lokalite.
 
V meste i na vidieku – v Záhradnom meste
Projekt Pekná vyhliadka  dostal svoj názov vďaka umiestneniu na miernej terénnej vyvýšenine nad Záhorskou nížinou (podobne ako Pekná vyhliadka v Tatrách). Všetky byty majú z veľkých terás a balkónov vďaka tomu krásne výhľady na Devínsku Kobylu, Malé Karpaty a Záhorskú nížinu. Vznikajúci súbor bude svojou výškou a polohou na priesečníku urbanistických osí vytvárať príjemný urbanistický akcent a orientačný bod - vstupnú bránu do Záhradného mesta. Záhradné mesto spája výhody bývania v meste a na vidieku. Predstavuje spojenie pohodlného bývania v mestskom v bytovom dome s dobrou dostupnosťou do centra hlavného mesta v kombinácii so  zdravým životným štýlom v dotyku prírody a hodnotami komunitného bývania. Pekná vyhliadka rozvíja koncept Záhradného mesta „fínskeho typu - Tapiola“ a ponúka zdravé bývanie v dotyku prírody. 
Zámerom architekta bolo vytvoriť synergiu komfortného bývania s prírodným prostredím a zeleňou. Pekná vyhliadka pozitívne prispieva k postupnému formovaniu Záhradného mesta.

Vertikálny terasový dom
Samotná architektúra domu voľne reflektuje princípy Ville Radieuse (Le Corbusier) t.j. najmä veľa slnka, svetla, zelene na veľkých terasách…
Projekt prichádza s konceptom vertikálneho terasového domu. Obyvatelia bytov na každom podlaží si môžu dopriať relax na svojej luxusnej privátnej terase s krásnym výhľadom do zelene na Devínsku Kobyliu, Malé Karpaty a Záhorskú nížinu. Veľké panoramatické terasy plnohodnotne rozširujú obytnú plochu každého bytu. Priestranné terasy na každom podlaží majú hĺbku vyloženia až 2,6 m a bude na nich použitá prírodná drevená podlaha zo sibírskeho smrekovca. Na desiatom nadzemnom podlaží ponúkne obyvateľom spoločnú strešnú terasu s panoramatickým výhľadom, kde sa taktiež budú môcť obyvatelia domu stretávať a spoločne vnímať krásne panorámy.
V jedenásťpodlažnej budove je navrhnutých 71 bytov či apartmánov a obchodné priestory. Svojimi architektonickými výrazovými prvkami projekt nadväzuje na prvú etapu projektu. Parkovacie státia sú umiestnené v dvoch podlažiach podzemnej garáže. Parter s hlavným vstupom je doplnený presklenou fasádou obchodných priestorov, ktorú lemuje oceľová pergola s CorTenovým obkladom. Na typických podlažiach Polyfunkčného domu Pekná vyhliadka sú umiestnené dvoj, troj a štvorizbové byty s kvalitným dispozičným riešením. Na 1.NP sa nachádzajú byty so záhradnými terasami, na 10. podlaží sa nachádzajú 3 luxusné mezonetové byty. V štandarde projekt ponúka kvalitné materiály a výrobky, prípravu pre slnečné žalúzie a klimatizáciu.

Komunitné centrum
Pekná vyhliadka je zároveň nosnou súčasťou formujúceho sa komunitného centra, ktoré bude slúžiť obyvateľom celej štvrte. Jeho náplňou bude námestie s mestským mobiliárom a „podlubím“, verejný park s kvalitnými sadovými úpravami, detské ihriská, mestská pasáž a pešie trasy nadväzujúce na susednú urbanistickú štruktúru.
Komunitné centrum už má celkom konkrétnu (zazmluvnenú) funkčnú náplň: kaviarne, kvetinárstvo, zdravotnícke ambulancie či služby právnikov. V ďaľšom rozvoji sú pripravené potraviny, reštaurácia, materská škôlka, fitness centrum...Tieto funckie sú zárukou toho, že centrum bude mať svoj aktívny prirodzený život počas celého dňa – a hlavne bude reálne slúžiť obyvateľom mestskej štvrte. 2.etapa bude dokončená v 3. kvartáli 2020. Viac informáccií získate na www.peknavyhliadka.sk.

Reko z materiálov ARCHIKÓD 
Foto: ARCHIKÓD 
 
 

FOTOGALÉRIA K TOMUTO ČLÁNKU:

ZOBRAZIŤ VŠETKY ONLINE ČLÁNKY | OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ
RemmersBaumitBaumit
© 2020 | všetky práva vyhradené | dnes je 27. Septembra 2020 | dom&bývanie.eu | code by Ivan Mišák | mapa stránok